روند مدیریت و مهار کرونا در اوج‌گیری چهارم آسیب شناسی شود

روند مدیریت و مهار کرونا در اوج‌گیری چهارم آسیب شناسی شود

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین، اظهار داشت: برای مهار مرحله چهارم کرونا تعامل و همکاری ستودنی در استان قزوین به وجود آمد که قابل تقدیر و تشکر است.
وی افزود: همکاری مشترک مسوولان در این زمینه برای جامعه خیر و منفعت داشته و هر کس در این مسیر از وحدت عدول کرده، مشکلات مردم را افزایش داده است.
این مسوول با بیان اینکه باید با آسیب شناسی مراحل گذشته مقابله، وضعیت موجود را روز به روز بهتر کرد، گفت: نگاه مسوولان استان در زمینه کرونا باید به کاهش خطرات کرونا باشد و باید این مهم در قرارگاه مقابله با کرونا با انجام یک آسیب شناسی مناسب محقق شود.
جمالی پور اضافه کرد: باید یاد بگیریم با پدیده ای به نام کرونا زندگی کنیم چرا که در حال حاضر به صفر رسیدن کرونا متصور نیست چون این ویروس،  ماندگار است، البته واکسیناسیون روند آن را کاهش می دهد ولی به صفر نمی رساند.
وی اظهار داشت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان مهمترین اقدام برای مقابله با کرونا است و باید تمامی مردم نسبت به آن اهتمام داشته باشند.
این مسوول گفت: این ویروس از لحاظ اقتصادی خسارت های بسیار جدی و مهمی را به وجود آورده است آنچنانکه بسیاری از این شرایط مانند تعطیلی صنوف حتی در زمان جنگ هم وجود نداشت.
جمالی پور افزود: ستاد کرونا با برداشتن محدودیت ها در بازار و مساجد مشکلی ندارد ولی نهادهایی مانند اصناف و سازمان تبلیغات اسلامی باید مدیریت و کنترل این مراکز را برعهده بگیرند تا بدین وسیله نظارت ها به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.
استاندار قزوین گفت: از امروز برخی از محدودیت ها برداشته می شود ولی نظارت ها با جدیت ادامه پیدا خواهد کرد و در این زمینه رسانه ها هم ستاد را یاری خواهند کرد تا مشکلات افزایش پیدا نکند.

مسوولان وعده های خود را در زمینه حمایت از اصناف محقق کنند
دادستان قزوین در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت کرونایی استان قزوین رو به بهبود است که جای امیدواری دارد، البته این مهم بدان معنا نیست که نسبت به آینده بی تفاوت باشیم تا یکبار دیگر ساده انگاری مشکلات را افزایش دهد.
محمد قاسمی گفت: این ویروس در ظرف چند سال آینده وجود خواهد داشت و باید این شیوه نامه ها را جدی بگیریم چراکه هر جا غفلت کرده ایم گرفتار شده ایم.
وی با اشاره به اینکه اصناف در خط مقدم رعایت شیوه نامه ها هستند، افزود: البته رعایت دستورالعمل های بهداشتی به معنای حمایت نکردن مسوولان از اصناف نیست و مسوولان باید وعده های خود را در زمینه حمایت از اصناف محقق کنند.
 این مسوول گفت: متولیان اصناف باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند چراکه توجه نکردن به موضوعات مشکلات را افزایش می دهد.
قاسمی اضافه کرد: کادر درمان مشکلات زیادی را سپری می کند و ممکن است نتوانند آنگونه که باید و شاید در اوج گیری های بعدی به ارایه خدمات بپردازند بنابراین باید حمایت‌های لازم از آنها صورت گیرد.


 

آخرین اخبار و مطالب

آسیب شناسی

گروه مطالب: خبری
تاریخ انتشار: 16:34 - 25 اردیبهشت، 1400